14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Kapadokya Balon Turu (uzun uçuş)

 • Tarih : Hava ve rüzgar şartlarının uygun olduğu her gün uçuş
 • Süre : 1 SAAT 30 DK.
 • 1,5 saatlik uçuşlu Kapadokya Balon Turu. Gerek peri bacalarının arasında süzülerek, gerekse muhteşem Kapadokya manzarasını yükseklerden izleyerek yapılan her uçuş başlı başına olağanüstü bir macera oluyor. Kapadokya'da balonla uçmak gerçekten de hayatınızın en harika deneyimi olacaktır.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • Bu uçuşun standard uçuştan temel farkı; önceden belirlenmiş bir kalkış alanı kullanmak yerine, o günün rüzgar şartlarını göz önüne alarak her gün çevredeki 10 farklı kalkış alanından birini seçmemizdir. Böylece size en mükemmel uçuş güzergahını garanti edebiliriz. Bunun için pilotlarımız gündoğumundan çok önce bölgede büyük bir tur atarak rüzgarları kontrol ediyorlar. Sabah gün doğumundan önce misafirlerimizi yörede kaldıkları otellerden alarak merkez üssümüze getiriyor ve çay, kahve, kurabiye vs ikram ederken kaynaşıyoruz. Bu esnada salıverdiğimiz helyum balonları ile rüzgâr yönünü detaylı olarak tespit edip, en uygun kalkış yerine karar veriyoruz ve topluca hareket ediyoruz. Kalkış alanına ulaştığımızda, balonların şişirilmesini ve ısıtılmasını seyrediyorsunuz ki bu bile başlı başına çok zevkli bir deneyim oluyor. Bu arada pilotunuz sizlere bir güvenlik brifingi veriyor. Bütün hazırlıklar tamamlandığında pilotunuz size balona binmenizi söylüyor, sonra da sepetlere biniyor ve havalanıyoruz.

  Uçuş esnasında 3 ila 20 kilometrelik bir mesafe yol alırız. Bu tamamen muhtelif irtifalarda karşılaştığımız rüzgârların hızına bağlı bir durumdur. Uçuş boyunca pilotumuz balonun irtifasını bir ağaç boyundan tutun da birkaç yüz metreye varan yüksekliklere kadar değiştirecektir. Bu yüksekliklerde Kapadokyanın eşsiz manzarasını çok farklı bir açıdan seyretme imkanı bulursunuz. Ama yükseklik ne olursa olsun sıcak hava balonu ile uçuş gerçekten de benzersiz bir deneyimdir.

  Uçuş esnasında yolcularımıza Kapadokyanın eşsiz ve benzersiz güzelliklerini bazen birkaç yüz metre yükselerek, ama daha ziyade vadilerin içinde ve peri bacalarının çevresinde, yere çok yakın mesafede, çok alçaktan süzülerek gösteriyoruz. Bu tarz uçuş dünyanın başka hiçbir yerinde mümkün değildir. Uçuşun kendisi yaklaşık 1.5 saat ile 2 saat arasında sürüyor. Bu sürenin sonunda uygun bir yere güvenli bir iniş yapıyoruz. İnişten sonra yaptığımız geleneksel kutlama partisinde yolcularımıza şampanya kokteyli ile kek ikram ediyor ve kendilerine hatıra olarak, isimlerine yazılmış birer uçuş sertifikası veriyoruz. Daha sonra da tüm yolcularımızı kaldıkları otellere bırakıyoruz. Tüm bu organizasyon otelden alıştan geri bırakılışa kadar yaklaşık 3,5 saat sürüyor.

   

 • •  06 – 12 yaş arasındaki çocuklara %50 indirim yapılmaktadır. Prensip olarak 6 yaş altındaki çocukları uçuşa almıyoruz, çünkü havalandıktan sonra korkabiliyor veya sıkılabiliyorlar, bu da diğer yolcular için büyük sıkıntıya neden oluyor.

  •  Fotoğraf albümündeki fotoğraflar karma olup uçuşunuzda bineceğiniz balon kişi sayısı, müsaitlik gibi kriterlere bağlı olarak ekibimizce belirlenmektedir.
   

 • TUR FİYATI
  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 219 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 210 EURO


  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: 90 dk. lık balon uçuşu
  :: Uçuş öncesi çay, kahve, kurabiye ikramı
  :: Bölgedeki otelinizden alış ve bırakış
  :: Yolcu sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Kapadokya'ya ulaşım


  ÇOCUK FİYATLARI
  0-5 yaş çocuk kabul edilmemektedir.
  6-12 yaş %50 indirimlidir.

 • Kapadokya Bölgesi'nde konakladığınız otelden transferiniz tur ücretine dahildir. 

Hatırlatmalar

Bayram gibi talebin yoğun olduğu dönemlerde kontenjanların erkenden dolması nedeniyle yer bulamama durumuyla karşılaşmamak için erken rezervasyon öneririz.
 

Diğer Outdoor TurlarıTüm turlar