14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Doğu Anadolu Turu

 • Tarih : Bu turumuz şu an satışa kapalıdır.
 • Süre : 4 GECE 5 GÜN
 • 4 gece 5 günlük eşsiz bir Doğu Anadolu Turu... En fazla 25 kişilik butik tur konsepti. DEEP NATURE'ın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış, Van, Ahlat, Nemrut Krater Gölü, Kars, Doğubeyazıt, Ani Harabeleri, Meteor Çukuru, Muradiye Şelalesi ve Erzurum'u kapsayan 4 gece 5 günlük Doğu Anadolu turları. Keyifli ve iyi programlandırılmış içerik. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. Butik konseptte, az kişiyle tur keyfi...

  ANA ULAŞIM TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR.

  EKSTRA REHBERLİK ÜCRETİ, HİZMET BEDELİ TOPLAMIYORUZ! AKDAMAR TEKNE TURU VE NEMRUT DAĞI MİNİBÜS ÜCRETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR, KARŞILAŞTIRIRKEN GÖZDEN KAÇIRMAYINIZ!
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1.GÜN / ÇARŞAMBA: ISTANBUL – ERZURUM
  Buluşma noktamız ve saatimiz Erzurum Havaalanı 09:15'dur. (İstanbul'dan THY 07:15 ve Pegasus 06:10 uçuşları ile gelebilirsiniz)  Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Erzurum gezimize başlıyoruz. İsteğe bağlı vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrasında Erzurum'da ilk olarak şehrin askeri valisi Hoca Cemalettin Yakut 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi'ni geziyoruz. Ardından mimari özelliklerinden XIII. yüzyıl sonlarında veya XIV.yüzyılın başlarında yapıldığı sanılan Çifte Minareli Medrese'yi sonrasında en büyüğünün Emir Saltuk'a ait olduğu ve XII. yüzyılın sonlarında yapıldığı sanılan 3 Kümbetleri geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayı diğer ismi ile Taşhan'a giderek yakınlarımıza Otludan yapılmış hediyeler alıyoruz. 1890 yılında yaptırılmış, 1915/1916 yıllarında Alman Konsolosluğu olarak kullanılmış ve 1984 yılında ziyarete açılan Atatürk Evi'ni gezdikten sonra otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
  Konaklama: ERZURUM

  2.GÜN / PERŞEMBE: SARIKAMIŞ – ANİ HARABELERİ  
  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Pasinler ve Horasan'ı geçip Sarıkamış'ta 60.000 şehidimiz adına yapılan Anıtı görüyoruz ve sonrasında Kars'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Kars'ta alıp, Ocaklı köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Ocaklı köyü'nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpa Çayı'nın yanında kurulan Ani Harabelerini gezmeye başlayacağız.  Yıkık Minare, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi, Türk istilası sonunda yapılan ve dolayısıyla Anadolu'nun ilk Camisi Manucehr Camii'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde carşı olark kullanılan caddesinde yürüyerek bir ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra aracımız ile Kars'a dönüyoruz. Kars'a vardığımızda 12 Havariler Kilisesi'ni göreceğiz. Şehirde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
  Konaklama: KARS

  3.GÜN / CUMA: DİGOR – İSHAK PAŞA SARAYI METEOR ÇUKURU - TENDÜREK DAĞI - MURADİYE ŞELALESİ
  Bugün turumuzun en yoğun günü. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında erken hareketle yola çıkarak Digor üzerinden Iğdır'a varıyoruz. Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Doğubayazıt'ta aldıktan sonra inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında Doğubayazıt'a tekrar dönüp İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na varıyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında  Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra  Van'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
  Konaklama: VAN

  4.GÜN / CUMARTESİ:  AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI
  Kahvaltı sonrası hareketle Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde
  Konaklama: VAN

  5.GÜN / PAZAR : VAN
  Sabah kahvaltımızı dileyen konuklarımız meşhur Van Kahvaltıcılarında yapabilirler. Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında uçuş saatine göre zaman kalırsa şehirde kısa bir mola veriyor ve ardından buluşarak Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. 17:30 itibarıyla konuklarımızı Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 
  (İstanbul'a Anadolu Jet 18:35  ve Pegasus 19:45 uçuşları ile dönebilirsiniz)  (16:45'te kalkacak Türk Hava Yolları uçağıyla  dönmeyi tercih edecek misafirlerimiz kendi imkanlarıyla havaalanına ulaşacaklardır, toplu tercih halinde makul ücretle servis sağlanabilir, lütfen bizi rezervasyon aşamasında bilgilendirsinler)

 • KONTENJAN VE HAREKET
  Turlarımız butik konseptli olup 12 ile 25 kişi arasında katılımcı ile yapılmaktadır.

  REZERVASYON HAKKINDA
  Doğu Anadolu Turlarımızda sınırlı kontenjan ve otel opsiyonları nedeniyle rezervasyonların tur hareketinden 20 gün öncesine kadar tamamlanması  gerekmektedir. Turumuzda ana ulaşım katılımcıya aittir. Eğer uçakla gelmek istiyorsanız kontenjan kalmama durumuyla karşılaşmamak yada kalmışsa da yüksek fiyatlı son kontenjanlardan bilet almak zorunda kalmamak için geç kalmamanızı öneririz.

  TUR İÇERİĞİ HAKKINDA
  Turumuz kültür turudur. Doğunun en güzel şehirlerini ve en gözde yerlerini gezeceksiniz.
  Bu turda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, yöre kültürü ve coğrafyası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzı hakkında deneyim edinebilirsiniz.
  Bu turumuz iyi organize edilmiş kültür ve trekking gezisi isteyen doğa ve tarih severler için idealdir.
  Program yoğundur, 4 gece 5 günde yapılabileceğini düşündüğümüz en iyi programı sunmaya çalıştık.
  Ayrıca büyük kalabalık gruplarla gezmekten hoşlanmıyorsanız veya kendi grubunuz varsa bu turumuz size uygundur.


  TUR HAKKINDA

  * Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde 3-4 şehir gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

  * Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 12 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir.

  * Turumuz 16 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

  * Turumuzda konforlu otellerde konaklama sağlıyoruz. Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Tüm otellerde rezervasyonumuz yılın başında yapılmış olup size birkaç otel içinden şunda konaklarsınız demiyoruz.

  *  Rehberlerimiz en büyük farklarımızdandır. Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. DEEP NATURE TURU sadece bizim tarafımızdan yapılabilir ve araştırırsanız siz de göreceksinizdir DEEP NATURE rehberlerinden duyulan memnuniyet dilden dile dolaşmaktadır.   

  BULUŞMA DETAYLARI 
  Buluşma: Erzurum Havaalanı (Çarşamba saat 09:15)
  Tur Bitiş Noktası : Van Havaalanı (Pazar saat 17:30)

 • Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Bölgedeki ulaşım ve transferler
  :: Profesyonel rehberlik hizmeti
  :: 4 gece 4* otellerde konaklama
  :: 4 sabah kahvaltısı
  :: 4 akşam yemeği
  :: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
  :: Nemrut Krater Gölü minibüs ücreti
  :: Akdamar Adası tekne ulaşımı
  :: Zorunlu seyahat sigortası
   
  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Ana ulaşım (Erzurum'a ulaşım / Van'dan dönüş)
  :: Belirtilenler dışındaki yemekler
  :: Akşam yemeklerindeki içecekler
  :: Tüm müze ve ören yeri girişleri
  :: Kişisel harcamalar

  İNDİRİMLER
  :: 6-12 yaş (iki yetişkinle beraber bir odada kalırsa) 250 TL  indirimli
  :: En az 6 kişilik gruplara %5 indirim
  (Erken rezervasyon indirimiyle birlikte uygulanamaz)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde 240 TL single farkı talep edilir.

 • BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Hizmetimiz Erzurum Havaalanında başlar, Van Havaalanında biter. Bu tura Türkiye'nin her ilinden katılım olmaktadır. Erzurum'a  ulaşım ve Van'dan dönüş katılımcıya aittir.


  BULUŞMA ALTERNATİFLERİ

  1.ALTERNATİF
  Kendi Aracınızla / Otobüsle Bölgeye Ulaşım
  Buluşma yeri Erzurum Cumhuriyet Meydanı önü Çarşamba 10:00'dur.

  2.ALTERNATİF
  Uçakla Ulaşım
  Buluşma noktası çarşamba günü saat 09:15'te Erzurum Havaalanıdır. Uçakla gelecek misafirlerimiz bu saate uygun olacak şekilde uçak bileti rezervasyonlarını kendileri yaparak tura katılabilirler.
  Turun bitiş noktası pazar günü saat 17:30 Van Havaalanıdır. Pazar günü saat 18:30'dan itibaren olan uçuşlardan birine rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  İSTANBUL'DAN GİDİŞ İÇİN UYGUN UÇUŞ ALTERNATİFLERİ
  PEGASUS İstanbul Sabiha Gökçen H.A. - Erzurum 06:10 kalkış- 08:10 varış
  THY İstanbul Atatürk H.A. - Erzurum 07:15 kalkış- 09:05 varış

  İSTANBUL'DAN DÖNÜŞ İÇİN UYGUN UÇUŞ ALTERNATİFLERİ
  THY Van-İstanbul Atatürk 16:45 kalkış- 19:05 varış (bu uçuş tercih edilirse havaalanına ulaşım misafire ait)
  ANADOLU JET Van-İstanbul S. Gökçen kalkış 18:35- 20:45 varış 
  PEGASUS Van-İstanbul S. Gökçen kalkış 19:45- 21:55 varış

  :: Uçak rezervasyonları katılımcılar tarafından yapılır. Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız. Uçak bilet fiyatları döneme ve biletin ne kadar erken tarihte alındığına göre değişir.


  Bölgedeki ara  ulaşımlar :  Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

  17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
  27 kişilik Turkuaz, Novo yada Sultan
  35 kişilik Eurobus yada Powerbus

 • AŞAĞIDA BELİRTİLEN OTELLERDE 4 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  1 GECE ERZURUM PALAN SKI RESORT HOTEL (4*)
  1 GECE KARS SİMER HOTEL (4*) veya KARS BÜYÜK KALE HOTEL (4*)
  2 GECE VAN BÜYÜK URARTU OTEL (4*)


  İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.

 • 4 SABAH KAHVALTISI VE 4 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
   
  Sabah kahvaltıları açık büfe, akşam yemekleri set menü olarak servis edilir. Otellerin yoğun talep aldığı dönemlerde akşam yemekleri de açık büfe olarak servis edilmektedir. Bazı akşam yemekleri anlaşmalı restoranda se menü olarak sunulacaktır.

  Öğle yemeklerinde rotamızın müsaade ettiği ölçüde otantik ve yöresel lezzetleri tadabileceğimiz restoranlara uğramaya çalışacağız.

  Van Kahvaltısı tur ücretine dahil değildir. Bu güzel kahvaltıyı almak isteyen konuklarımız rehberimizden fiyat ve mekan bilgisi alabilirler.
   

  not: Akşam yemeklerindeki içecekler ekstradır.

 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 19 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  04.06.2014 - Turumuzdan çok memnun kaldım. Sürücümüz ve Rehberimiz çok mükemmel insanlar. Rehberimiz bilgili saygılı uyumlu bir insan. Diğer turlarımızda da birlikte olmak istediğimiz birisi. Bundan sonrada şirketinizle birlikte turlara katılmayı düşünüyorum.
  Saliha, 21-25 Mayıs 2014 Doğu Anadolu Turu

  04.06.2014 - Harika bir turmuş. Bülent Bey rehberimizden çok memnun olduk bir daha tercih ederim.
  Türkan, 21-25 Mayıs 2014 Doğu Anadolu Turu

  04.06.2014 - Çok memnun kaldım. Herhangi bir aksaklık olmadı. Rehberimiz ve şöförümüz alakalı bilgili insanlar.
  Merzuka, 21-25 Mayıs 2014 Doğu Anadolu Turu

  04.06.2014 - İlk kez katıldım. Memnunum. Rehber, işini iyi bilen, zamanlaması mükemmel. Şoförümüz de hem kibar hem de yardımcı tavırlarıyla sevgimizi kazandı.
  Nadire, 21-25 Mayıs 2014 Doğu Anadolu Turu

  04.06.2014 - Rehberimiz Bülent bey ve şoförümüz Şefik beyden çok memnun kaldım. Saygılı ve yardımcı oldular. Rehberimizin bilgi ve birikimi ve araştırma eğilimi takdir ediyorum.
  Hasibe, 21-25 Mayıs 2014 Doğu Anadolu Turu

Hatırlatmalar

:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin. Şapka ve gözlük bulundurunuz.
:: Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı öneririz.
:: Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.
:: Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.
:: Müzekart çıkartmayı düşünüyorsanız, bölgede Müzekart tedarik etmeniz mümkün olamayabileceğinden tur öncesinde almanızı öneririz.
:: DEEP NATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.                                                                                                                                

Diğer Kültür TurlarıTüm turlar