Villa Kaktüs

Trans Sibirya Ekspresi Turu

15 GECE 17 GÜN (11-27 Ağustos 2020)

Trans Sibirya Ekspresi Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ... Pekin'den Moskova'ya uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Yerel halkla yolculuk yapıp, yerel yaşam hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. FİYATLAR KABİNE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 6.299’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Trans Sibirya Ekspresi Turu

Pekin(3) - Ulan Bator(1) - Ulan Ude(1) - Irkutsk – Baykal Gölü(1) - Krasnoyarsk - Novosibirsk(1) - Ekaterinburg(1) – Kazan - Moskova(1)

01.Gün |11 Ağustos 2020  |Salı                    İSTANBUL – PEKIN
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 22:30’da buluşma (10 Ağustos). Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK020 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:25 ’de Pekin’e hareket. Yerel saat ile 15:35’de Pekin’e varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız.Konaklamala otelimizde
 
02.Gün |12 Ağustos 2020 |Çarşamba           PEKİN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Pekin şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bugünkü turumuzda ilk durağımız Yazlık Saray olacak. Yazlık Saray’ı ve bahçelerini geziyor, Çin Kültürü hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Ming Hanedanı’nın 1368-1644, Qing Hanedanlığının 1644-1891 yılları arasında yaklaşık 24 Çin İmparatorunun yaşadığı görkemli sarayın bulunduğu “Yasak Şehir” i gezeceğiz.  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve eskiden hanedan soyu haricinde sıradan insanlara kapalı olan bu sarayın 9999 adet odası bulunmaktadır.Son olarak ise 40 hektarlık alanı kaplayan ve Dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen  Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Bu meydanın kuzeyinde her sabah ve akşam Çin milli bayrağının göğe çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmaktadır. Tören saati her gün güneşin doğuşu ve batışına göre değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni izlemek üzere bu meydanda toplanmaktadır.  Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

03.Gün |13 Ağustos  2020 |Perşembe              PEKİN 
Otelde kahvaltının ardından, dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Çin Seddi’ni görmek üzere hareket ediyoruz. M.Ö 9.yüzyılda savunma amaçlı inşa edilen Çin Seddi’nin uzunluğu Çin Denizi’nden Gobi Çölü’ne kadar 7 bin kilometreyi bulmaktadır.Gezimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor , alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra otelimize hareket.Konaklama otelimizde.   

04.Gün |14 Ağustos  2020 |Cuma                      PEKİN – ULAN BATOR 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor  ve havalimanına hareket ediyoruz.Yerel havayolları ile  saat 08:35’te Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a uçuyoruz.Yerel saat ile 10:35 te varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada moğol kampımızda alacağız.
 
05.Gün |15 Ağustos  2020 |Cumartesi         ULAN BATOR- TRANS SİBİRYA TRENİ 
Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından tren garına transfer oluyoruz. Trans Sibirya treninde kendimize ait vagonumuza yerleşiyoruz ve maceralı Trans Sibirya tren  seyahatimiz başlıyor.Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

06.Gün |16 Ağustos  2020 |Pazar      ULAN BATOR – TRANS SİBİRYA TRENİ – ULAN UDE 
Sabaha  karşı trenimiz Moğolistan – Rusya sınırına varıyor.Moğolistan ve Rusya sınır istasyonlarındaki giriş-çıkış işlemlerinin ardından (yoğunluğa göre bu işlemler 2-3 saat sürebilmektedir.Bu sırada trenden inilmeyecektir) trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket ediyor.Tüm gün tren yolculuğumuz sırasında kahvaltı, öğle ve akşam yemeğimizi trende alacağız.Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye  varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz.Konaklama otelimizde.
 
07.Gün |17 Ağustos  2020 |Pazartesi         ULAN UDE - TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir.
Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır.Lokal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından tren  garına transfer oluyoruz.Konaklama trenimizde.

08.Gün |18 Ağustos  2020 |Salı                  IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ 
Sabah erken saatlerde kompartımanımızda alacağımız kahvenin ardından Irkutsk şehrine varıyor ve trenimizden ayrılıyoruz.Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir.Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne  gezisinin ardından  öğle yemeğimizi göl kenarında piknik şeklinde alacağız.Daha sonra göl kıyısında bulunan Listviyanka Köyü’ndeki otelimize yerleşiyoruz.Akşam göl kenarında yürüyüş yapabilir, köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
09.Gün |19 Ağustos  2020 |Çarşamba         IRKUTSK – TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Litsviyanka’dan ayrılarak Irkutsk’a hareket ediyoruz. Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Şehir merkezinde alacağımız akşam yemeğinin ardından tren garına transfer oluyoruz.Konaklama trenimizde.

10.Gün |20 Ağustos  2020 |Perşembe         KRASNOYARSK- TRANS SİBİRYA TRENİ 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

11.Gün |21 Ağustos  2020 |Cuma                NOVOSIBIRSK 
Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz.Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz.Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri, Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir. Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz.Daha sonra  Novosibirsk şehir merkezine hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirisiniz.Konaklama otelimizde.
 
12.Gün |22 Ağustos  2020 |Cumartesi          NOVOSIBIRSK – TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza devam ediyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlarımız sırasında lokal bir restoranda alacağız.Akşam yemeği sonrası tren garına transfer.Konaklama trenimizde.

13.Gün |23 Ağustos  2020 |Pazar                   EKATERINBURG 
Trende alacağımız kahvaltının ardından  öğle saatlerine kadar Sibirya steplerinde Urallar’a doğru yolculuğumuz devam edecek.Öğle saatlerinde Ekaterinburg’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır.Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız.Konaklama otelimizde.
 
14.Gün |24 Ağustos  2020 |Pazartesi           EKATERINBURG – TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
15.Gün |25 Ağustos  2020 |Salı          KAZAN – TRANS SİBİRYA TRENİ 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.   

16.Gün |26 Ağustos  2020 |Çarşamba         MOSKOVA
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından trenimiz Moskova’ya varıyor. Moskova’ya varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman.Akşam yemeğimizi local bir restaurant’da alacağız. Akşam yemeği sonrasında ise Rusya’ya özgü bir gösteri olan “Kastroma Show” u izleyeceğiz.Konaklama otelimizde. 
 
17.Gün |27 Ağustos  2020 |Perşembe          MOSKOVA – İSTANBUL 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz.Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:00’de İstanbul’a hareket . Yerel saat ile 23:05’de İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.

Not:  Trans Sibirya Ekspresi Turu programımızda Wings ve Axess karta peşin fiyatına 4 aksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Trans Sibirya Ekspresi turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Trans Sibirya Ekspresi turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tümm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar.  Trans Sibirya Ekspresi turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 10.699
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 7.199
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.749
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.299

:: Türk Havayolları ile İstanbul /Pekin / Moskova/ İstanbul gidiş-dönüş arası ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Yerel Hava Yolları ile  Pekin / Ulan Bator arası ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Ulan Bator’dan Moskova’ya kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
:: Pekin’de 3 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
:: Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama
:: Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama  
:: Moskova’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 17 Öğle, 16 Akşam Yemeği )
:: Trans Sibirya treninde ikramlar ( çay, kahve ve içecek )
:: Programda belirtilen tüm transferler
:: Yerel rehberlik hizmetleri
:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
::  Zorunlu seyahat sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır)

:: Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
:: Çin  Vize ücreti (180 Euro)
:: Rusya Vize ücreti (180 Euro)
:: Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Not: Tren kısmında konaklama farketmeksizin, eğer kara kısmında otellerde single olarak konaklama istenirse kişi başı 940 EURO fark oluyor.

BU TURA KATILIM İÇİN RUSYA VE ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
:: Rusya Vizesi 180 Euro (Yeşil Pasaporta da vize gerekmektedir)
:: Çin Vizesi 180 Euro ( Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir) Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli okunaklı ve PDF formatında taranıp tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20- 25 gün sürmektedir.)

TUR HAKKINDA
 
Trans Sibirya Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ...  Pekin'den Moskova'ya uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Yerel halkla yolculuk yapıp, yerel yaşam hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.
 
● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.
● Tren yolculuklarımız Moskova'da başlar, Pekin'de sona erer. Trende seçiminize göre tek kişilik, iki kişilik yada dört kişilik standart kabinlerde konaklanmaktadır. Fiyatlar kabin tercihinize göre değişmekte olup FİYAT sekmesinde inceleyebilirsiniz.
● Tur programı tur tarihindeki tren saatlerine ve programlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
● Tren kompartımanlarının içerisinde kişiye özel WC ve Duş bulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı birer adet WC bulunmaktadır.
● Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma ve tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir.
● 4lü kompartımanda seyahat eden misafirlerimiz, otellerde 2 adet 2 kişilik oda şeklinde konaklama yapacaktır.

 

TRENDEKİ VAGONUMUZ HAKKINDA
Komple bir vagon tarafımıza kiralanmıştır. Yani Rus tren yollarından tüm vagonu kiralıyoruz. Belli şehirlerde vagonu trenden ayırıp el bagajı ile otele çıkıp, otel yatağında dinlenip duş ihtiyacımızı gideriyoruz.
Vagonun başında ve sonunda sadece bizim misafirlerimiz için tuvaletler var. Duş maalesef yok. Duşlu vagon denedik ama misafirler hiç gerek yokmuş dedi otelde zaten duş kullanılıyor. Ne kadar lüks vagon olursa olsun sürekli trende konaklama ve duş misafirleri memnun etmiyor. Geçmiş tur katılımcılarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda bu şekilde yapıyoruz turlarımızı.
Ayrıca vagonda bizim için bir görevli bekliyor biz vagondan ayrılınca sürekli bekleyen ve 24 saat servis yapan elemanlarımız da var.

Rus Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde misafirlerimiz için özel vagon kiralanmaktadır. Ekonomi kabinlerin bulunduğu vagonda 9 adet kompartıman mevcuttur. Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı , çay –kahve servisi , nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.


Kiraladığımız vagonda 9 Adet kompartıman bulunur. Her vagonun başında ve sonunda ortak kullanımlı WC mevcuttur.
Her kompartımanda en az 1 , en fazla 4 kişi konaklayabilir. Siz kaç kişi konaklayacağınıza göre seçim yaparak ödeme yapıyorsunuz. Fiyatları fiyat sekmesinde görebilirsiniz.
İki adet karşılıklı tek kişilik yatak, üçüncü ve  dördüncü kişiler için üstten açılan ranza yataklar mevcuttur. Merkezi sistem soğuk ve sıcak havalandırma tren hareket halindeyken çalışmaktadır. Her kompartımanda traş makinesi ve şarj aletleri için 220 v elektrik girişli prizler bulunmaktadır.
Kompartıman Ölçüleri : 2x2  4m2
Yatak Ölçüleri : 65 x195 m

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Rehberimizin bilgi birikimi, ekstra gayret ve alakaları sayesinde bizim için unutulmaz bir seyahat oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlara özellikle Arzum Hanım'a ve rehberimiz Mustafa Bey'e teşekkürler.
Mehlika

Çok iyi organizasyon. Herşey düşünülmüştü. Gayet memnun kaldık. Sibirya Ekspresi deneyimini bize unutulmaz kılan Deepnature ekibine teşekkürler.
Münevver

Ufak tefek sıkıntılara karşın genel olarak memnunuz. Puanım 8.5 / 10
Atilla

Baştan sona iyi planlanmış, keyifli bir yolculuk oldu. Seyahat arkadaşlarımız da derin gezi deneyimleriyle bizlere yeni ufuklar açtı. Yeni planlarla 2019 u bekliyoruz.
Uğurtan

Daha ucuz turlar gördük, tur öncesi araştırdık, internette yazılanlar ve olumlu görüşler sizi seçmemizde etkili oldu. Turumuzda katılımcıların uyumlu bir grup olması büyük avantajdı. Seçilen oteller genel olarak iyiydi. Rehberimiz çok güleryüzlü, alakalı ve bilgili idi. İsteklerimizi kırmadı. Çok memnun kaldık.
Gülay

Sibirya Ekspresi ile yolculuk yıllardır planladığımız ama bir sebepten ertelediğimiz seyahatimizdi. Sizinle yapmak nasip oldu. Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.
Galip

İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Çok iyi bir tur oldu. Tur öncesi endişeliydik ama hem Arzum Hanım ın tur öncesi yardımları hem de rehberimizin profesyonelliği ile iyi bir hizmet aldık.Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
Aynur

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive