Villa Kaktüs
  • Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ)
  • Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ)
  • Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ)
  • Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ)
  • Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ)

Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ)

1 GECE 2 GÜN (17-18 Aralık 2017)

****** İLK 10 KAYIT İÇİN 300 TL ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ TUR ÜCRETİ 1299 TL YERİNE SADECE 999 TL! 89 TL ÜCRETLİ EK GÜVENCE PAKETİYLE TUR HAREKETİNDEN 15 GÜN ÖNCESİNE KADAR KOŞULSUZ TUR ÜCRETİ İADE HAKKI ****** 1 gece Konya Hilton Garden Inn Hotel konaklamalı 17-18 Aralık 2017 Uçakla Şeb-i Arus Turu. Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından gidiş dönüş uçak bileti ve Şeb-i Aruz Gala Gecesi tören bileti dahil program. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. KONYA ŞEB-İ ARUS TURLARINDA 16 YILLIK DENEYİM. KONUSUNDA UZMAN REHBERLERİMİZLE UNUTULMAZ BİR KONYA ŞEB-İ ARUS DENEYİMİ...

₺ 999’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Uçakla Şeb-i Arus Turu (GALA GECESİ)

1. GÜN    ALÂEDDİN CAMİİ – İNCE MİNARE – KARATAY MEDRESESİ – ŞEMS TÜRBESİ – MEVLANA MÜZESİ 
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Anadolu Jet kontuarında check in işlemlerinin gerçekleştirilmesi ardından Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Konya tarifeli uçuşu ile Uçakla Şeb-i Arus Turu (GALA GECESİ) turu için 08:15'te Konya'ya uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 10 dk. sonra Konya Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Konya Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Konya'daki programımıza (Otel odaları müsaitse önce otele gidiş ve odalara yerleşme. Otelimiz müsait değil ise gezimizi öne alarak turumuza başlıyoruz) İlk gezi noktamız 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile yoldaşı Şems-i Tebriz'inin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Konya'nın otantik yemeklerini bulabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında, Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi gezimizi yapıyoruz. Otelimize dönüp ve bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra aracımız ile hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Konaklama: Konya Hilton Garden Inn Hotel

2. GÜN    SİLLE – AYA ELENA KİLİSESİ – MERAM – ATEŞBAZ VE TAVUS BABA TÜRBELERİ – ARKEOLOJİ MÜZESİ – AZİZİYE CAMİİ
Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en ilginç yerlerinden biri olan Sille'ye gidiyoruz. Sille'nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya'da sanmanıza sebep olacaktır. Sizlerle birlikte Sille'de yapacağımız gezi sırasında Aya Elena Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Sille Konakta vereceğimiz çay kahve molasının ardından Konya'nın doğası en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye ( TAVUS BABA ) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Konya'ya dönüyoruz. Öğle yemeğimizde bu gün etli ekmek yeme imkânı bulabiliriz. Yemekten sonra ilk ziyaret edeceğimiz mekân ise Konya Arkeoloji Müzesi oluyor. Müzenin yanında bulunan Taç Kapı ise görülmeye değer. Özellikle bu bölgeye has Siderama Lahit çeşitliliği ile dikkatinizi çekecek müze gezisi sonrasında Aziziye Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında programımızı tamamlıyor ve serbest zamanın ardından misafirlerimizin havaalanına transferini gerçekleştiriyoruz. 20.55'te kalkan Anadolu Jet Hava Yolları uçağı ile Konya – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçuşu ardından turumuzun sonu.

 
NOT: Rehber grubu Konya Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz. 

Not:  Uçakla Şeb-i Arus Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Uçakla Şeb-i Arus turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Uçakla Şeb-i Arus Turu uzmanıdır. 18 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Uçakla Şeb-i Arus turu programları, katılımcılarına bölge  uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Uçakla Şeb-i Arus turu için doğru adrestesiniz.

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 999 Ek yatak₺ 999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.349 Çocuk fiyatı₺ 899
Ödeme seçenekleri

:: Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen -Konya / Konya-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Konya Hilton Garden Inn Hotel'de 1 gece konaklama
:: 1 sabah kahvaltısı
:: 1 akşam yemeği
:: Şeb-i Aruz tören bileti
:: Müze giriş ücretleri
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: İlk gün sabah kahvaltısı
:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeğindeki içecekler
:: Kişisel harcamalar

ANADOLU JET HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.


UÇUŞLAR
GİDİŞ : 17.12.2017 İstanbul Sabiha Gökçen 08:15 > Konya 09:25 (ANADOLU JET HAVA YOLLARI)
DÖNÜŞ : 18.12.2017 Konya 20:55 > İstanbul Sabiha Gökçen 22:15 (ANADOLU JET HAVA YOLLARI)

Rehber grubu Konya  Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz.

(PNR BİLGİSİ UÇUŞTAN 24 SAAT ÖNCESİNE KADAR E-POSTA İLE İLETİLİR)

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanmaktadır.

 

HAREKET
Turumuz kesin hareketli olup kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır.


TUR ÖZETİ
Turumuz Tasavvufun eri Mevlana Celaleddin-i Rumi felsefesini derinlemesine anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kültür gezisidir. Bu geziyi Mevlana'nın güzel sözü " Fi hi Mafih" ( Ne arasan kendindedir ) özetliyor. Sizlere şehrin curcunası ve hayatın karmaşasından uzaklaşarak bir süre kendimizi dinleme imkanı veren özel bir gezi alternatifi sunmaya çalıştık...

HATIRLATMALAR
:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
:: Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı öneririz.
:: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince film, hafıza kartı, yedek pil vb. bulundurunuz.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 3 yorum var.

Merhaba, Çok keyifli bir turdu. Baştan sona her anından çok keyif aldık. Rehberimizin tarih bilgisi, tura hakimiyeti ve bizlere olan yaklaşımı bu turu kusursuzlaştırdı. Başta rehberimiz olmak üzere herkese tesekkurler. Sevgiler.
Çiğdem

Konya turundan memnun kalarak dönüyoruz. Grubumuz adına herhangi bir sıkıntı yaşamadık, genel olarak detaylar düşünülmüştü. Rehberimiz Yeliz Hanım çok ilgili ve bilgisi üst düzeyde. Otelin merkezde olmasından mutlu olduk. Teşekkür ederiz.
Münevver

Merhabalar, 10-11 Aralık 2011 Sebi Aruz Turuna katıldım ve süper bir tur ile iki gün geçirdim. Çok büyük bir keyif aldım. Nezdinizde rehberimize de teşekkür ederim. Veee tabiki DEEP NATURE ve Ali Bey'e de çok teşekkürler. Diğer turlarda buluşmak dileğiyle...
Şenay

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive