Villa Kaktüs

Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu

8 GECE 10 GÜN (29 Temmuz-7 Ağustos 2020)

Kenya Safari turları uzmanı ekip tarafından 29 Temmuz-7 Ağustos 2020 Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 8 gece 10 günlük Kenya Safari Zanzibar turları. Kenya Safari, Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebilecek, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama yapacaksınız. Unutulmaz safarinizin ardından, hafızalarınızda kalan tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar’da 3 gün geçiriyorsunuz

$ 3.630’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
 
1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ    29.07.2020
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu için tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...
2. GÜN: NAİROBİ    30.07.2020
Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyorsunuz ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarınıza çekiliyorsunuz. Gün içinde dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz. Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Fairmont Norfolk Nairobi Hotel'de olacaktır.
​​
3. GÜN  NAİROBİ - NAKURU GÖLÜ    31.07.2020
Kahvaltıdan sonra 08:00'de yola çıkıyor ve yaklaşık 4 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyorsunuz. Öğlen yemeğini, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarinizi yapıyorsunuz.

Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya flamingoları ve gökyüzünün göl üzerindeki kusursuz yansıması ile fotoğrafseverler için unutulmaz bir fon oluşturur. Bu özelliğiyle milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…
Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Sopa Lodge'da olacaktır.
4. GÜN  NAKURU GÖLÜ - NAIVASHA GÖLÜ    01.08.2020
Kahvaltınız sonrasında 08:00'de otelinizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyorsunuz. 2,5 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelinize ulaşıyor ve öğle yemeğiniz alıyorsunuz. Öğleden sonra otelinizde vakit geçirebilir veya hipopotamları yakından görebileceğiniz ekstra tekne turuna katılabilirsiniz. Ayrıca özellikle kuş çeşitliliği ile ünlü bu gölün çevresinde yürüyerek yapabileceğiniz ekstra safariye de katılabilirsiniz. Yırtıcı hayvanların olmadığı bu yürüyüşte Zürafa, Bufalo, Ceylan (Gnu), Antilop, Maymun ve Zebra görmek mümkündür.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.
5. GÜN NAIVASHA GÖLÜ - MASAİ MARA    02.08.2020
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyorsunuz. Öğle yemeğinizi Lodge’da alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarinize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilpop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen savananın Aslan, Çita, Çakal ve Sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…
Konaklama full pansiyon bazında İlkeliani Mara Tented Camp'de olacaktır.
6. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ    03.08.2020
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.
Konaklama full pansiyon bazında İlkeliani Mara Tented Camp'de olacaktır.
7. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ - ZANZİBAR    04.08.2020
Kahvaltınız sonrasında lodge/kamp'dan çıkışınızı yapıyor 09:30'da piste hareket ediyorsunuz. Uçağınızın kalkış saati 11:00. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuşun ardından 12:30’da Nairobi’ye varıyorsunuz. Havalimanına varışınızda bu kez Zanzibar’a yapacağınız uçuş için check-in işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Uçağınızın kalkış saati 14:00. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrasında Zanzibar’a varıyor ve yetkililerimiz tarafından karşılanarak otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor. Günün kalan kısmını Hint Okyanusunun bu egzotik adasında geçiriyorsunuz.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) bazında Ocean Paradise Resort & Spa Hotel’de olacaktır.
8.  GÜN    ZANZİBAR     05.08.2020
Bu gününüzü Hint Okyanusunun masmavi sularının ve Afrika güneşinin tadına vararak geçiriyorsunuz. Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır. Bunların dışında Zanzibar’ın merkezi Stone Town ziyareti, Portekiz Limanı, Sultan’ın Sarayı, Köle Pazarı, Milli Müze ise katılabileceğiniz kültürel aktivitelerin bir kısmıdır.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) bazında Ocean Paradise Resort & Spa Hotel’de olacaktır.
 
9. GÜN   ZANZİBAR    06.08.2020
Zanzibar'daki son gününüz... Bu günün akşamında hazırlıklarınızı tamamlıyor ertesi gün sabaha karşı gerçekleşecek uçuşunuz için gece yarısından sonra Zanzibar havalimanına transferiniz sağlanıyor.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) bazında Ocean Paradise Resort & Spa Hotel’de olacaktır.
 
10. GÜN   ZANZİBAR - İSTANBUL    07.08.2020
Sabaha karşı gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşunuz için Zanzibar havalimanına hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta. Öğle civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu sonu.
 
Oteller:
Fairmont Norfolk Nairobi Hotel
Lake Nakuru Sopa Lodge
Naivasha Sopa Lodge
​​İlkeliani Mara Tented Camp
Ocean Paradise Resort & Spa Hotel
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Ekstra Aktiviteler:
Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  90 USD
Masai Kabile Ziyareti 60 USD
Naivasha Gölünde Tekne Turu   50 USD
Masai Mara'da Balon Safari  440 USD
Masai Mara - Nairobi Uçuşu  260 USD
 
Not: Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu programımızda afişe fiyatlara akbank kartlarına 6 taksit, garanti ve yapı kredi kartlarına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Eğer havale ile ödeme yapmak isterseniz 150 USD indirim yapılır. Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.630 Ek yatak$ 3.630 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.370 Çocuk fiyatı$ 2.830

:: Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi & Zanzibar-İstanbul direkt uçuşları
:: Tüm transferler
:: Fairmont Norfolk Nairobi Hotel'de 1 gece konaklama
:: Lake Nakuru Sopa Lodge 'de 1 gece konaklama
:: Naivasha Sopa Lodge 'de 1 gece konaklama
:: ​​İlkeliani Mara Tented Camp 'de 2 gece konaklama
:: Ocean Paradise Resort & Spa Hotel 'de 3 gece konaklama
:: Programdaki yer alan yemekler
:: Tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su
:: Tüm milli park girişleri
:: Havalimanı vergileri
:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu              (50 TL) 
:: Vize ücreti - Kenya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Vize Ücreti (Turistik Amaçlı ) - Tanzanya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Yurtdışı çıkış harcı 

Kenya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.
Tanzanya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.
 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 
Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.
 
Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Tanzanya sınır kapılarında alabilirler.
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Zanzibar – İstanbul arası uçuş ise 7 saat 25 dakika sürmektedir.
 
Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.
 
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.
 
Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.
 
Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.
 
Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive